No. 24695
Vape & Co
·
E-Zigis
·
Pod Devices
CHF 24.90 instead of 39.90
CALIBURN G4 PRO – Touch the Future.
With its revolutionary touchscreen UI, the G4 PRO sets new standards in ease of use. No complicated menus – all important functions are accessible with just one tap. Intuitive, fast, uncompromising.
Powered by a strong 1800 mAh battery, the G4 PRO combines performance with precision. In addition to the popular Storm Mode for intense throat hits and Waves Mode for smooth taste, the new Custom Mode offers full control: Customize the performance at the beginning, middle and end of each stroke.
Three exclusive themes, unlockable through Puff Milestones, make your experience even more personal.
Compatible with all CALIBURN GPP cartridges (new & previous generation) as well as G3 series pods. Thanks to U² anti-leak technology, refilling is clean and without removing the cartridge.
| Manufacturer | UWell |
| Brand | Uwell |
| Color | Black |
| Connection | USB-C |
| Nicodemus | 0 mg |
| Capacity | 3 ml |
| Electrical Power (W) | 35 W |
| Electrical Charge (mAh) | 1800 mAh |