No. 24740
Vape & Co
·
E-Zigis
·
Pod Devices
CHF 24.90 instead of 33.90
With its elegant yet robust design, the Uwell Caliburn G3 is the perfect device for everyday use.
Its 900mAh battery promises long-lasting vaping pleasure, while the 2.0ml liquid capacity and 25W vaping power satisfy every vaper.
The G3 is easy to fill via the Top Fill System, and the Caliburn G3 ensures a leak-proof vaping experience with its innovative design.
Experience the variety of flavors, whether RDL MTL, Salt Nic or organic nicotine - with the OLED display you always stay in control of your settings.
| Manufacturer | UWell |
| Brand | Uwell |
| Color | Dark blue |
| Connection | USB-C |
| Capacity | 2.5 ml |
| Electrical Power (W) | 25 W |
| Diagonal | 14.3 cm |
| Electrical Charge (mAh) | 900 mAh |